Les

Les 1 – Voorbereiding en Materialen

Les samenvatting

  • We hebben ons in de Stressless Wandelen cursus gefocust op veilig en ontspannen wandelen. In deze special zal ik een aantal dingen herhalen uit de vorige modules.
  • Echter gaan we ons in deze Extra module volledig focussen op het wandelen met meerdere honden. Dit is namelijk een uitdaging op zichzelf.
  • Ik raad aan om te beginnen met meerdere honden met een 3 meterlijn. Als je verder gevorderd bent, kun je met meer honden aan 5 meter gaan lopen.
  • Veiligheid bij het hanteren van meerdere lange lijnen staat altijd voorop. Twijfel je? We houden het veilig en gaan je stap voor stap leren werken en wandelen met meerdere lange lijnen.
  • Het is eerst de bedoeling dat we droog gaan oefenen, oefen het op meerdere veilige plekken.
    In deze special leer ik je hoe je stressless kan wandelen met meerdere honden, hierbij ga ik je tips en praktische handvaten geven.
  • Jij bent zelf vrij om te kijken welke tips fijn voelen en werken voor jou. Wel is het zo, dat als je alle tips in de praktijk brengt het eindresultaat optimaal zal zijn.
  • De voordelen van het gebruik van een lange lijn zijn:
  • 3 meter is de minimale lengte om normaal en vrij te bewegen, en om te kunnen ontspannen.
  • Voor een hond is het onmogelijk om zijn natuurlijke behoefte te uiten aan een lijn die korter is dan 2 meter.
  • Honden lopen namelijk op een ander looptempo dan wij mensen.
  • Spanning op de lijn staat gelijk aan een gestreste hond. Een kortere lijn staat sneller onder spanning . Dus:
  • Korte lijn= stress en spanning en trekken aan de lijn
    Lange lijn= ontspanning en natuurlijke behoeftes, creëert succes.
  • Gebruik daarom bij voorkeur een vaste lijn. Geen flexilijn.
  •  In de les hierboven zie je een praktijkvoorbeeld van het verschil tussen het gebruik van een korte en een lange lijn.